جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

مغز خود را بیمه کنید.

  . مغز خود را بیمه کنید
  اگر شما فکر کنید که مغز هم یک ماهیچه مثل دیگر ماهیچه ها  در بدن شماست،چکار می کنید؟راهی که شما برای  سلامت دیگر ماهیچه ها انجام می دهید چیست؟ قطعا جواب شما این است

  با به کار گرفتن آنها

  پس همین کار را درباره مغزتان هم انجام دهید هرقدر بیشتر از مغزتان کار بکشید احتمال ضعف و بیماری آن کمتر می شود .

  نتایج مطالعه ای که در نشریه «نورولوژی» به چاپ رسیده حاکی  از این است که، افرادی که حداقل ۹ سال تحصیلات تکمیلی دارند و شغل شان به پژوهش و مطالعه وابسته است، ۸۰درصد از افرادی که کمتر از ۵ سال تحصیلات تکمیلی دارند و شغل آنها به پژوهش و مطالعه وابسته نیست به بیماری های دمانس و آلزایمر مبتلا می شوند.

  نکته جالب دیگر هم اینکه مطالعات در هلند و بلژیک نشان داده، افرادی که شغل های پیچیده ای دارند، به خصوص آنهایی که کارشان نظارت بر دیگران و مدیریت است و کارشان نیازمند چالش های ذهنی است، کمتر از افراد دیگر به فراموشی دچار می شوند.

  پس تا می توانید از ذهنتان استفاده کنید،بخوانید و بعد آنچه را که خوانده اید برای خودتان تکرار کنید، از تخیلات خودتان بنویسید،جدول حل کنید، اسامی افراد را به یاد آورید،معانی کلمات را بگویید،نقاشی کنید و بازی های ذهنی انجام دهید.


  این مطلب تا کنون 18 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 1 تير 1395
  منبع
  برچسب ها : افرادی ,مطالعه ,دهید ,انجام ,ماهیچه ,تکمیلی دارند ,مطالعه وابسته ,تحصیلات تکمیلی ,انجام دهید ,دیگر ماهیچه ,تحصیلات تکمیلی دارند ,
  مغز خود را بیمه کنید.

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 4 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر